|
Minėdami Motiejaus Valančiaus - švietėjo, rašytojo, tautosakininko, Žemaičių vyskupo, vieno svarbiausių lietuvių tautinio atgimimo veikėjų - 225-ąsias gimimo metines, Literatų klubo nariai dalyvavo įvairiose veiklose ir renginiuose.
Žiūrėdami skaidres, susipažinome su M. Valančiaus gyvenimu ir kūryba, klausėme pranešimo ,,M. Valančius ir jo kova su alkoholizmu Lietuvoje", skaitėme ir aptarėme jo šmaikščiąją apysaką ,,Palangos Juzė". Remdamiesi pagrindinio veikėjo Juozapo Viskantos gyvenimo vingiais, diskutavome apie savojo ,,aš" ieškojimo ir pasirinkimo problemas. Na, ir į šio veikėjo siuvėjo amatą pažvelgėme iš šių dienų perspektyvos - aplankėme mokykloje veikusią būsimųjų siuvėjų TVARIOS MADOS parodą: nusifotografavome prie labiausiai patikusių drabužių modelių, pakalbinome siuvimo profesijos mokytoją Jolantą Grublienę ir supratome kad ,,kriaučiaus" amatas labai reikalingas ir šiais laikais. O siuvėjo profesija, beje, mūsų mokykloje yra viena iš populiariausių! Atlikę veiklas savo mokykloje, balandžio 24 dieną dalyvavome konferencijoje Jurbarko viešojoje bibliotekoje. Čia klausydami pranešėjų iš kitų mokyklų, pagilinome ir praplėtėme savo turimas žinias, sėkmingai atsakėme į viktorinos klausimus, gėrėjomės muzikos mokytojos ir atlikėjos Rūtos Šličkutės atliekamomis dainomis...
Taigi, visos mūsų veiklos, skirtos M. Valančiaus 225-osioms gimimo metinėms paminėti, buvo labai įdomios, naudingos ir prasmingos.
Guoda Alaunytė, Diana Loskot ir Armandas Bindokas, Literatų klubo nariai, 2v grupės mokiniai
|