|
Projektas „Įgyk praktinių įgūdžių sektoriniame praktinio mokymo centre!” |
|
|
|
2026 m. Kovo 30 d., Pirmadienis |
|
Individualios priežiūros darbuotojo profesinio mokymo programų mokiniai kovo 23-27 dienomis dalyvavo jungtiniame projekte „Įgyk praktinių įgūdžių sektoriniame praktinio mokymo centre!” Vilniaus paslaugų verslo profesinio mokymo centre. Mokiniai lankėsi Fabijoniškių socialinių paslaugų centre bei Lietuvos audiosensorinėje bibliotekoje kur dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse „Brailio slaptaraštis“, gilino žinias teoriniuose užsiėmimuose, vykdė praktines veiklas.
Joana Ausiukevičienė, profesijos mokytoja
|
|
Nacionalinis konkursas „Slaugos iššūkis 2026“ |
|
|
|
2026 m. Kovo 30 d., Pirmadienis |
|
Kovo 26 d. Marijampolės profesinio rengimo centre vyko Nacionalinis slaugytojo padėjėjo profesinio meistriškumo konkursas „Slaugos iššūkis 2026“, kuriame dalyvavo slaugytojo padėjėjo mokymo programos mokinės Irma Galbuogienė ir Renata Puidokienė. Iš 14 Lietuvos mokyklų atvykę būsimi sveikatos priežiūros specialistai jėgas išbandė įvairiose rungtyse: atliko teorinį testą, spręndė „Medicininį kryžiažodį“, atliko praktines užduotis „Pirmoji pagalba“, „Paciento padėtys“.
Mūsų mokyklos mokinė Irma Galbuogienė užėmė III vietą.
Valda Ralienė, profesijos mokytoja
|
|
Dekoracijų kūrimas „Kimekomi“ technika |
|
|
|
2026 m. Kovo 27 d., Penktadienis |
|
Kaip išradingai panaudoti audinių atraižėles? Pasirodo, kad tai padaryti tikrai galima.
Siuvėjo specialybės mokiniai dalyvavo mokomajame-gamybiniame seminare „Dekoracijų kūrimas „Kimekomi“ technika“, kurio metu susipažino su šios japoniškos technikos ypatumais ir patys kūrė velykinius kiaušinius, naudodami audinių atraižėles ir kitas tekstilės medžiagas. Taip mokiniai mokėsi kūrybiškai ir tvariai panaudoti antrines žaliavas. Ši veikla skatino kūrybiškumą, kruopštumą ir meninę saviraišką.
Taip pat mokiniai aplankė dailininkių Albinos Žiupsnytės parodą „Rojaus sodai“ bei Gražinos Kuprevičienės parodą „Kiekvienas žmogus turi savo kaukę“. Parodų metu jie gilino savo supratimą apie meną, diskutavo apie kūrinių prasmę ir emocinę išraišką. Šios veiklos praplėtė mokinių kultūrinį akiratį ir paskatino domėjimąsi daile.
Edita Jurkšaitienė, profesijos mokytoja
|
|
Biologijos pamoka Žemės dienai paminėti |
|
|
|
2026 m. Kovo 24 d., Antradienis |
|
Kovo mėnuo yra skirtas atkreipti dėmesį į aplinkosaugą, tausoti gamtą bei pabrėžti planetos išsaugojimo svarbą. Kasmet kovo 20-ąją (kartais kovo 20–21 d.), kartu su astronominiu pavasariu ir pavasario lygiadieniu, ši diena minima ir mūsų mokykloje biologijos pamokose. Šiais mokslo metais I ir II kurso biologiją besimokantys mokiniai ekologines problemas nagrinėjo žaisdami ,,Klimato svarstyklių“ žaidimą, kurį sukūrė ir Lietuvoje išplatino Švedijos bendrovė „Klimatkoll Guldheden AB“. Susipažinę su mokomąja vaizdo medžiaga žiūrėdami filmukus (juos rekomenduojame pasižiūrėti ir Jums:
https://www.youtube.com/watch?v=PKj2rU7wFRY&
https://www.youtube.com/watch?v=fUKLzXi2UWk
https://www.youtube.com/watch?v=FGf76jIdwKg
ir remdamiesi anglies dioksido CO2 (šiltnamio dujų) išmetimo į atmosferą kiekiu, keturiose komandose mokiniai analizavo taršiausias ir mažiausia taršias žmogaus gyvensenos veiklas. Žaidimas skatino ne tik mąstyti, pritaikyti žinias, bet ir žadino emocijas dėl dabarties žmogaus veiklų, galimybių bei pasirinkimų.
Jolita Štrimienė, mokytoja
|
|
|
|
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Kitas > Pabaiga >>
|
|
Puslapis 5 iš 248 |