Keisti šrifto dydį

Increase SizeDecrease SizeReset font to default

Smalininkų technologijų ir verslo mokykla

Sveiki atvykę!

2023-02-06 - 10

Pamokų laikas

8.00 – 8.45
8.55 – 9.40
9.50 – 10.35
10.45 – 11.30

Pietų pertrauka 11.30 – 12.00

12.00 – 12.45
12.55 – 13.40
13.50 – 14.35
14.45 – 15.30
Mano dienynas
PMIS
AIKOS SMM
LAMA BPO
Europass
lt72

Sekite mus facebook

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Kviečiame į mūsų mokyklą!

Profesinis mokymas Spausdinti El. paštas

Praktinis mokymas sudaro apie 70 procentų profesinio rengimo programų apimties. Didžioji dalis praktinio mokymo atliekama mokyklos kabinetuose, laboratorijose ir mokomojoje virtuvėje, kavinėje, dirbtuvėse. Susipažinti su moderniomis technologijomis vykstama į pažangiai dirbančias įmones, sektorinius profesinio rengimo centrus, stažuotėse užsienio įmonėse pagal Erasmus+ programos mobilumo projektą „Tarptautinė patirtis-profesinio mokymo kokybės užtikrinimas“ Nr. 2018-1-LT01- KA102-046714.

Baigiamoji praktinio mokymo dalis - praktika arba baigiamasis modulis „Įvadas į darbo rinką“ modulinėse profesinio mokymo programose atliekama privačiose ir valstybinėse įmonėse bei organizacijose. Po praktikos vykdomas kompetencijų vertinimas, kur mokiniai demonstruoja ne tik teorines žinias, bet ir praktinius įgūdžius.

Inžinerijos ir inžinerinių profesijų srityje mokykloje vykdomos automobilių mechaniko, technikos priežiūros verslo darbuotojo ir suvirintojo programos.

Automobilių mechaniko programos mokiniai mokyklos dirbtuvėse mokosi ardyti ir surinkti automobilius, juos reguliuoti, remontuoti kėbulus, variklius ir kitus agregatus. Mokomosiose dirbtuvėse įrengti automobilių remonto ir techninės priežiūros skyriai, dažymo kamera. Atliekamas stabdžių sistemos efektyvumo ir automobilių ratų geometrijos nustatymas, ratų balansavimas ir montavimas, bei padangų remontas, mokomasi dirbti su kompiuterinėmis automobilių duomenų bazėmis AutoData ir Bosch ESI. Testuojamas automobilio variklio darbas, specialiu stendu patikrinami ir reguliuojami dyzelinio variklio purkštuvai, specialiais testeriais tikrinamas aušinimo sistemos ir varikio galvutės sandarumas, imitaciniais stendais mokomasi nustatyti gedimus ir kt.

View the embedded image gallery online at:
https://www.stvm.lt/profesinis-mokymas#sigFreeId70215920de

Technikos priežiūros verslo darbuotojo programoje mokiniai mokosi atlikti automobilių ir TR1 ir TR2 kategorijų traktorių variklių, transmisijos, važiuoklės, maitinimo sistemos, elektros bei elektronikos įrengimų techninės priežiūros ir remonto darbus; remontuoti ir eksploatuoti žemės ūkio mašinas. Praktinio mokymo metu instruktoriaus, profesijos mokytojo konsultuojami dirba su traktoriais mokomajame ūkyje, atlieka sėjos ir derliaus nuėmimo, žemės dirbimo darbus.

View the embedded image gallery online at:
https://www.stvm.lt/profesinis-mokymas#sigFreeId59d0a2d6db

Suvirintojo programos mokiniai mokosi suvirinti plieno bei aliuminio ir jo lydinių jungčių kampines siūles, plieninių lakštų jungčių sandūrines siūles, plieninių vamzdžių sandūrines siūles. Moderniame suvirinimo skyriuje mokomasi suvirinti rankiniu ir pusiau automatiniu būdu plienus, ketų ir spalvotųjų metalų lydinius.

View the embedded image gallery online at:
https://www.stvm.lt/profesinis-mokymas#sigFreeId45d31f8881

Transporto paslaugų srityje mokykloje vykdomos motorinių transporto priemonių kroviniams vežti vairuotojo programa, motorinių transporto priemonių kroviniams vežti vairuotojų mokymo programa pradinei profesinei kvalifikacijai įgyti/įgyti skubos tvarka/ praplėsti (95 kodas) . Mokiniai mokosi nuimti ir uždėti sunkvežimio tentą, pakrauti ir iškrauti krovinius nuo rampos, juos sunkvežimyje tvirtinti, saugiai ir ekonomiškai vairuoti transporto priemonę ir jos junginius.

View the embedded image gallery online at:
https://www.stvm.lt/profesinis-mokymas#sigFreeIdee251b8da8

Paslaugų asmenims srityje vykdomos virėjo, konditerio, padavėjo ir barmeno programos.

Virėjo programos mokiniai praktinių kompetencijų mokosi mokomojoje virtuvėje bei mokyklos valgykloje. Mokiniai mokosi tvarkyti virėjo darbo vietą, prižiūrėti virtuvės įrengimus; parinkti maisto produktus, žaliavas ir atlikti pirminį jų apdorojimą. Mokosi gaminti sriubas, karštuosius patiekalus, salotas, užkandžius, garnyrus, šaltuosius bei saldžiuosius patiekalus; įvertina jų kokybę ir patiekia.

View the embedded image gallery online at:
https://www.stvm.lt/profesinis-mokymas#sigFreeId01fd8496a0

Konditerio programos mokiniai per praktinį mokymąsi mokosi parinkti žaliavas ir jas paruošti gamybai, maišyti tešlą ir ruošti konditerinius pusgaminius, gaminti miltinę, kreminę ir cukrinę konditeriją bei puošimo elementus. Pagrindinė praktinio mokymo vieta – mokyklos mokomoji virtuvė. Čia konditerinių gaminių ruošimui yra konvekcinė krosnis, elektrinės viryklės su orkaitėmis, tešlos maišymo ir formavimo įrengimai, konditerijos gaminių kepimo, puošimo ir patiekimo indai, įrankiai ir priemonės.

View the embedded image gallery online at:
https://www.stvm.lt/profesinis-mokymas#sigFreeId91bf9e31fd

Padavėjo ir barmeno programos mokiniai mokosi aptarnauti maitinimo paslaugas teikiančių įmonių lankytojus, pokylių ir priėmimų svečius, gaminti gėrimus, kokteilius, šaltuosius ir karštuosius užkandžius bei juos patiekti. Praktinius gebėjimus tobulina mokomojoje lankytojų aptarnavimo salėje, bare, mokomojoje kavinėje. Padavėjo ir barmeno programos mokiniai mokykloje vykstančių renginių metu aptarnauja svečius.

View the embedded image gallery online at:
https://www.stvm.lt/profesinis-mokymas#sigFreeId86d7122c53

Verslo ir administravimo paslaugų srityje vykdomos apskaitininko ir kasininko, prekybos įmonių vadybininko padėjėjo programos. Esant paklausai, numatomos vykdyti sekretoriaus bei pardavėjo profesinio mokymo programos.

Apskaitininko ir kasininko programos mokiniai mokosi formuoti apskaitos informacinę sistemą ir pildyti apskaitos registrus; dokumentuoti ir registruoti ilgalaikį turtą, kasos ir banko operacijas apskaitoje; formuoti ir apskaityti atsargų, pajamų ir sąnaudų, mokėtinų ir gautinų sumų, apskaičiuoto ir išmokėto atlygio darbuotojui apskaitos duomenis; parengti finansines ataskaitas. Šiuos praktinius gebėjimus įgyja ir tobulina kompiuterizuotos apskaitos kabinetuose atlikdami užduotis su buhalterinės apskaitos programomis „Stekas“ ir „Rivilė Plius“, imitacinėje bendrovėje „Aitvaras“.

Prekybos įmonių vadybininko padėjėjo programos mokiniai taip pat mokosi prekybos įmonės veiklos apskaitos vedimo su buhalterinės apskaitos kompiuterinėmis programomis. Programos mokiniai prekybos procesui būtinus gebėjimus įgyja ir tobulina mokomojoje kavinėje dirbdami su elektroniniu kasos aparatu, svarstyklėmis, vykdydami prekių užsakymus ir priėmimus, prekių atsargų sutikrinimą ir sudarydami prekines ataskaitas. Vadybos pagrindų įgūdžius tobulina imitacinėje bendrovėje „Aitvaras“.

View the embedded image gallery online at:
https://www.stvm.lt/profesinis-mokymas#sigFreeId522aee73c3

Siuvėjo programos mokiniai mokyklos siuvykloje turi puikias sąlygas konstruoti, modeliuoti, sukirpti ir pasiūti drabužį pagal užduotį, o įgijus įgūdžių ir pagal pasirinktą modelį. Siuvykla aprūpinta įvairios paskirties siuvimo mašinomis, drėgminio-šiluminio apdorojimo įranga, siuvimo smulkiąja įranga bei medžiagomis ir furnitūra. Projekto „Smalininkų seniūnijos vaikų ir jaunimo neformaliojo ugdymo galimybių didinimas" JURB-LEADER-6B-JS-1-2, finansuojamo pagal VVG „Nemunas" teritorijos vietos plėtros 2016-2022 m. strategiją, metu buvo įsigytos penkios siuvimo mašinos, moderni lyginimo sistema ir siuvėjo kėdės.

View the embedded image gallery online at:
https://www.stvm.lt/profesinis-mokymas#sigFreeId633b2df463

Socialinės gerovės srityje mokykla 2018 metais pradėjo vykdyti socialinio darbuotojo padėjėjo modulinę profesinio mokymo programą. Praktinis mokymas vyksta ne tik mokyklos kabinetuose bei laboratorijose, bet vykstama ir į pažintinius vizitus pas seniūnijų socialinius darbuotojus, į Adakavo socialinių paslaugų namus, Smalininkų senjorų namus, Jurbarko socialinių paslaugų centrą, Jurbarko „Ąžuoliuko“ darželį-mokyklą. Dalį dviejų modulių „Slaugomo asmens priežiūra“ ir „Asmens higienos įgūdžių palaikymas“ praktinio mokymo mokiniai atlieka VšĮ Jurbarko ligoninė.

View the embedded image gallery online at:
https://www.stvm.lt/profesinis-mokymas#sigFreeId47cf6bd8c7

ERASMUS+ projektai profesiniame mokyme - puiki galimybė tobulėti. Kiekvienais metais dalis mokinių turi galimybes atlikti praktiką užsienyje, ES šalyje. Mokykla 2018-2019 m. m. įgyvendina projektą „Tarptautinė patirtis-profesinio mokymo kokybės užtikrinimas" Nr. 2018-1-LT01- KA102- 046714. Projekto metu vyksta 4 mobilumo veiklos. Projekto dalyviai - 18 mokinių ir 5 pedagogai. Mokiniai, besimokantys pagal virėjo, padavėjo ir barmeno profesinio mokymo programas, vyko į Italiją, Milaną; automobilių mechaniko profesinio mokymo programos mokiniai išvyko į Ispaniją, Barseloną; technikos priežiūros verslo darbuotojo profesinio mokymo programos mokiniai – į Vengriją, Budapeštą. Kiekvienai mokinių grupelei vykdomas penkių savaičių trukmės praktinės stažuotės vizitas.

Projekto įgyvendinamo metu mokinių mobilumo dalyviai patobulino savo turimas ir įgijo naujų profesinių žinių bei gebėjimų. Tobulėjo dalyvių bendrieji gebėjimai, tarpkultūrinis sąmoningumas, užsienio kalbų mokėjimas. Dalyviai lavino asmeninius gebėjimus, dirbant nestandartinėse situacijose, savarankiškų sprendimų priėmimo ir darbo komandoje įgūdžius, susipažino su šalies kultūra, tradicijomis, papročiais.

View the embedded image gallery online at:
https://www.stvm.lt/profesinis-mokymas#sigFreeId6581162ca0

Mokykloje yra Kelių transporto inspekcijoje registruota vairavimo mokykla. Jos pagrindinis tikslas yra motorinių transporto priemonių vairuotojų pirminis ir periodinis mokymas. Mokykloje vyksta „B“, „C“, „CE“ kategorijų vairavimo mokymo kursai. Teoriniam kelių eismo taisyklių ir saugaus eismo žinioms įgyti mokykloje yra kabinetas, aprūpintas atitinkamomis mokymo priemonėmis: kelio ženklų rinkiniu, magnetine lenta su eismo dalyvių imitaciniais modeliais, kompiuteriuose įdiegta speciali kelių eismo taisyklių patikros programa. Praktinio vairavimo mokymui B kategorijai skirtas lengvasis automobilis; C, CE kategorijų – krovininio automobilio junginys su priekaba. Įrengta vairavimo aikštelė.

View the embedded image gallery online at:
https://www.stvm.lt/profesinis-mokymas#sigFreeId42aa32c7cf

Mokyklos mokiniai savo profesines kompetencijas tobulina dalyvaudami papildomose veiklose: mokyklos, regiono bei nacionaliniuose profesinio meistriškumo konkursuose; verslumo savaitės renginiuose, mugėse, parodose, savivaldos veikloje. Vienos ar kelių programų mokyklos atstovai- mokiniai kasmet iš nacionalinių profesinio meistriškumo konkursų grįžta su prizinėmis vietomis. Ypač gerai kasmet pasirodo automobilių mechaniko, apskaitininko ir kasininko, vairuotojo programų mokiniai.

View the embedded image gallery online at:
https://www.stvm.lt/profesinis-mokymas#sigFreeId14dad0d5c8

Kiekvienais metais atliekamas tyrimas apie mokyklą baigusių specialistų įsidarbinimą. Darbdavių, darbo biržų pateikti duomenys bei absolventų apklausa liudija, kad apie 70% mūsų absolventų įsidarbina Lietuvoje ir užsienyje, apie 13% tęsia mokslus.