|
Projektas "Įgyk praktinių įgūdžių sektoriniame praktinio mokymo centre" |
|
|
|
2026 m. Balandžio 08 d., Trečiadienis |
|
Kovo 30 - balandžio 3 dienomis slaugytojų padėjėjų mokinės dalyvavo Vilniaus paslaugų ir verslo profesinio mokymo centro, sektoriniame mokymo centre, jungtiniame projekte "Įgyk praktinių įgūdžių sektoriniame praktinio mokymo centre". Žinias gilino ne tik mokymo centre, bet ir Vilniaus Universitetinėje ligoninėje.. Atliko įvairias užduotis ir tobulino skaitmenines bei profesines kompetencijas.
Valda Ralienė, profesijos mokytoja
|
|
Pedagogo padėjėjo profesinio meistriškumo varžytuvės |
|
|
|
2026 m. Balandžio 08 d., Trečiadienis |
|
Kovo 31 dieną vyko pedagogo padėjėjo profesinio meistriškumo varžytuvės. Jos buvo organizuotos siekiant stiprinti specialistų profesines kompetencijas, skatinti bendradarbiavimą bei dalijimąsi gerąja patirtimi. Renginys subūrė pedagogo padėjėjas, kurios turėjo galimybę pademonstruoti savo žinias, gebėjimus ir praktinius įgūdžius.
Varžytuves sudarė dvi dalys – teorinė ir praktinė. Teorinėje dalyje dalyvės atliko užduotis, susijusias su pedagogo padėjėjo darbu, specialiųjų ugdymosi poreikių vaikų pažinimu, bendradarbiavimu su pedagogais bei įvairių situacijų sprendimu. Šios dalies metu buvo vertinamos dalyvių profesinės žinios, gebėjimas analizuoti situacijas ir priimti tinkamus sprendimus.
Praktinėje dalyje dalyvės atliko užduotis, kurios atspindėjo realias darbo situacijas. Jos demonstravo gebėjimą bendrauti su vaikais, padėti mokymosi procese, reaguoti į skirtingas elgesio situacijas bei kūrybiškai taikyti ugdymo metodus. Vertinant šią dalį buvo atsižvelgiama į dalyvių komunikacinius gebėjimus, lankstumą, kūrybiškumą ir profesionalumą.
Renginio metu dalyvės aktyviai įsitraukė į veiklas, rodė iniciatyvą ir motyvaciją tobulėti. Varžytuvės suteikė galimybę ne tik pasitikrinti savo žinias, bet ir pasisemti naujų idėjų bei patirties iš kolegų.
Reda Armonaitienė, profesijos mokytoja
|
|
Patirtys, kurios kuria kompetencijas: profesinis tobulėjimas Ispanijoje |
|
|
|
2026 m. Balandžio 01 d., Trečiadienis |
|

Kovo 15-21 d. pagal mobilumo projekto "Erasmus+ programos mobilumo projektą Nr. 2025-1-LT01-KA121-VET-000341551" šeši Smalininkų technologijų ir verslo mokyklos profesijos mokytojai ir darbuotojai dalyvavo darbo stebėjimo mobilume Gran Kanarijoje, kur vykdė projekto numatytas veiklas ir gilino profesines kompetencijas.
Mobilumo metu susipažinome su Ispanijos profesiniame mokyme taikoma dualine profesinio mokymo sistema, pagal sistemos principus rengiama mokymo medžiaga ir mokymo programomis, atitinkančiomis praktinių įgūdžių lavinimo poreikį. Darbo stebėjimą (job shadowing) IES Faro de Maspalomas atliko virėjo pogramos mokytojos ir mokytoja dirbanti su SUP mokiniais, o IES Rernando Sagaseta profesinėje mokykloje: inžinieriai ir biuro administratorė.
Darbo stebėjimo metu mokytojai turėjo galimybę pasidalinti gerąją patirtimi su kolegomis stebėdami realų ugdymo procesą ir taikomus metodus. Susipažino su inovatyviais mokymo būdais ir metodais, orientuotais į aktyvų mokinių į(si)traukimą, praktinį mokymą ir kompetencijų ugdymą. Ypatingas dėmesys mokyklose skiriamas įtraukiam ugdymui – mokytojai mokosi taikyti diferencijavimo ir individualizavimo principus dirbant su mokiniais, turinčiais specialiųjų ugdymosi poreikių (SUP), kurti saugią, motyvuojančią ir mokiniui palankią aplinką.
Darbo stebėjimo metu buvo įdomios patirtys, susijusios su šiuolaikinių technologijų integravimu į ugdymą, skaitmeninių priemonių naudojimu, praktinio mokymo organizavimu bei bendradarbiavimu su socialiniais partneriais ir darbdaviais. Įmonės aktyviai dalyvauja mokymo procese, suteikia mokiniams praktikos vietas. Mokytojai gilino žinias apie mokinių pažangos vertinimo būdus, formuojamojo vertinimo taikymą bei grįžtamojo ryšio svarbą. Turėjome galimybę palyginti ir įvertini skirtumus, panašumus bei iššūkius su Lietuvos profesinėmis mokyklomis.
Bendravimas ir bendradarbiavimas stiprino mokytojų profesines, tarpkultūrines o ypač komunikacines kompetencijas, praplėtė žinias apie švietimo sistemas kitose šalyse bei skatino refleksiją apie savo turimą pedagoginę praktiką. Įgyta geroji patirtis bus taikoma tobulinant ugdymo turinį, metodus ir organizavimą mūsų mokykloje, taip prisidedant prie ugdymo kokybės gerinimo ir inovacijų diegimo.
Laisvu laiku susipažinome su Gran Kanarijos gamta, istoriniu paveldu. Sužavėjo gamta, kalnai, tuneliai. Kiekvienam salos regionui ar miesteliui būdingas savitas mikroklimatas ir kultūrinės tradicijos. Miestai, labai gražūs savo architektūra, juose daug žalumos, egzotinių augalų.
Aida, Giedrė, Zita, Algirdas, Rimas, Neringa
|
|
Karjeros diena „Žingsnis į profesinę sėkmę“ |
|
|
|
2026 m. Kovo 30 d., Pirmadienis |
|
2026 m. kovo 27 d. Jurbarko r. Skirsnemunės Jurgio Baltrušaičio pagrindinėje mokykloje vyko karjeros diena „Žingsnis į profesinę sėkmę“, skirta 1–10 klasių mokiniams. Renginys padėjo mokiniams atrasti įvairias profesijas, susipažinti su specialistų patirtimis ir geriau perprasti skirtingų darbų subtilybes.
Supažindinome mokinius su mokykloje vykdomomis mokymosi programomis, taip pat įtraukėme juos į praktines veiklas. 5–7 klasių mokiniai dalyvavo praktinėje veikloje – edukacijoje „Jaunasis dizaineris“, o 8–10 klasių mokiniai – edukacijoje „Nuo idėjos iki podiumo“. Visose amžiaus grupėse vyko intensyvus darbas: mokiniai dirbo komandose, pasiskirstė vaidmenimis ir išbandė save skirtingose srityse. Vieni įsijautė į dizainerio vaidmenį, kiti į sukirpėjo, siuvėjo, modelio ar marketingo specialisto pareigas.
Džiaugiamės mokinių įsitraukimu, kūrybiškumu ir drąsa išbandyti naujas roles!
Indrė Ulevičienė, karjeros specialistė
|
|