Keisti šrifto dydį

Increase SizeDecrease SizeReset font to default

Smalininkų technologijų ir verslo mokykla

Sveiki atvykę!

2024-09-16 - 20

Pamokų laikas

8.00 – 8.45
8.55 – 9.40
9.50 – 10.35
10.45 – 11.30

Pietų pertrauka 11.30 – 12.00

12.00 – 12.45
12.55 – 13.40
13.50 – 14.35
14.45 – 15.30
Mano dienynas
PMIS
AIKOS SMM
LAMA BPO
Europass
lt72

Sekite mus facebook

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Kviečiame į mūsų mokyklą!

Mažosios Lietuvos tautinis kostiumas Spausdinti El. paštas
2020 m. Gruodžio 20 d., Sekmadienis

Smalininkų technologijų ir verslo mokykla keturis metus vykdė Jurbarko švietimo centro suaugusių švietimo programos projektus ir po trupinėlį rinko Mažosios Lietuvos tautinį kostiumą. Profesijos mokytojos Jolanta Povilaitienė ir Ina Budrienė džiaugiasi sukurtais tautiniais kostiumai, įdėtas darbas ir gautas rezultatas džiugina visą bendruomenę, kelia pasididžiavimą mūsų tautiniu paveldu. Projekto tikslas buvo populiarint Mažosios Lietuvos tautinio kostiumo aprangospriedus. Projekto eigoje buvo sukuti galvos dangalai, piniginės, rištuvai, ryšeliai, o pabaigus kurti autentiškus priedus viskas sugulė į prasmingą ir jaukią fotografijų parodą. Projekto akimirkas nuotraukose fiksavo Jolanta Povilaitienė ir Pijus Mockaitis.

Lietuvių liaudies meną, tautos tradicijas ir papročius amžiais saugojo ir puoselėjo sodžiaus moterys. Tautinis kostiumas nėra atsitiktinių audinio spalvų, raštų bei formų derinys. Jis sudaro vieningą sistemą, kuri atspindi ano meto lietuvių pasaulio sandaros suvokimą. Tautinis drabužis – šventinė apranga jų komplektai buvo formuojami iš pagrindinių aprangos elementų: galvos papuošalų (dangos), marškinių, liemenės, sijono, prijuostės, rišamos juostos, apavo ir kt. elementų. To meto tradicinę Mažosios Lietuvos krašto moterų aprangą sudarė galvos danga, drabužiai, apavas ir aksesuarai.

Tautinis drabužis suteikia lietuviams orumo, iškilmingumo ir begalinio pasitikėjimo, pasididžiavimo jausmą. Drabužis užima tam tikrą vietą bendroje visuomenės kultūroje, svarbu ne tik pažinti, saugoti ir puoselėti savo kultūros savitumą, bet gebėti jį perkelti, pateikti bei populiarinti.

Projektų vadovė
Vanda Stonienė