Keisti šrifto dydį

Increase SizeDecrease SizeReset font to default

Smalininkų technologijų ir verslo mokykla

Sveiki atvykę!

2024-06-17 - 21

Pamokų laikas

8.00 – 8.45
8.55 – 9.40
9.50 – 10.35
10.45 – 11.30

Pietų pertrauka 11.30 – 12.00

12.00 – 12.45
12.55 – 13.40
13.50 – 14.35
14.45 – 15.30
Mano dienynas
PMIS
AIKOS SMM
LAMA BPO
Europass
lt72

Sekite mus facebook

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Kviečiame į mūsų mokyklą!

Civilinės ir priešgaisrinės saugos funkcinės pratybos Spausdinti El. paštas
2023 m. Spalio 01 d., Sekmadienis

2023 m. rugsėjo 27d., 10.30 val. mokyklos pagrindiniuose mokymosi pastatuose bei teritorijoje vyko Civilinės ir priešgaisrinės saugos funkcinės pratybos. 

Pratybų tema - Veiksmai, atliekant mokyklos mokinių ir darbuotojų evakavimą iš mokyklos pagrindinio ir dirbtuvių priestato pastatų.
Pratybų tikslas - patikrinti mokinių ir darbuotojų sugebėjimus evakuotis iš patalpų susidarius ekstremaliajai situacijai.

Pratybų uždaviniais siekta:
įvertinti mokinių ir darbuotojų sugebėjimus evakuotis susidarius ekstremaliai situacijai;
įvertinti mokinių ir darbuotojų sugebėjimus, palikus patalpas, susirinkti numatytoje susirinkimo vietoje – sporto aikštelėje prieš mokyklos pagrindinį pastatą.

Pratybų eiga: 10.30 val. mokyklos budintis paskelbė pavojaus signalą – ilgas 3min. skambutis. Mokiniai ir darbuotojai paliko mokymosi ir darbo patalpas, vadovaudamiesi evakuaciniais planais, išėjo iš pastato ir trumpiausiu keliu nuėjo į susirinkimo vietą. Kiekvienas mokytojas ir kiti atsakingi asmenys informavo Pratybų vadovą, kiek mokinių ir darbuotojų evakavosi iš mokyklos pastatų ir teritorijos.

Po evakuacijos pratybų mokyklos mokomojoje aikštelėje vyko parodomosios pratybos (vadovas Andrius Šašys) – „Nukentėjusiojo“ gelbėjimas, automobilio „karpymas“, degančio automobilio gesinimas ir kitos ugniavietės gesinimas. Šias pratybas vykdė Jurbarko savanoriška ugniagesių draugija, pasinaudodama Jurbarko priešgaisrinės tarnybos automobiliu, pneumatinėmis karpymo žirklėmis, gesinimo įranga. Pratybų stebėtojai galėjo išbandyti ugnies židinio gesinimą gesintuvu. Šią pratybų dalį stebėjo ir Smalininkų Lidijos Meškaitytės pagrindinės mokyklos mokiniai ir mokytojai.

Pratybų vadovas - Antanas Domeika, direktoriaus pavaduotojas infrastruktūrai.
Pratybų rengimo grupė: Antanas Barštanas, darbų ir civilinės saugos inžinierius; Saulius Svylas, profesijos mokytojas;
Pratybų vertintojai: Stasys Zdanavičius, profesijos mokytojas; Rita Grybienė; specialiojo ugdymo skyriaus vedėja; Lina Šakaitytė, profesijos mokytoja.

Pratybų vertinimas: Mokiniai ir darbuotojai iš klasių, kabinetų bei pastatų išėjo tvarkingai, be panikos, organizuotai ir eidami trumpiausiu keliu susirinko sporto aikštelėje praėjus 5 minutėms po pavojaus signalo paskelbimo. Susirinkusius sporto aikštelėje mokinius mokytojai išrikiavo pagal grupes, padalinių vadovai - darbuotojus ir informavo pratybų vadovą apie evakuotų mokinių bei darbuotojų skaičių. Visi dalyviai pratybų metu elgėsi tvarkingai, pagal pratybų planą, todėl pratybų tikslas ir uždaviniai įvykdyti.

Antanas Domeika,
pratybų vadovas