Keisti šrifto dydį

Increase SizeDecrease SizeReset font to default

Smalininkų technologijų ir verslo mokykla

Sveiki atvykę!

2024-07-01 - 08-30

Pamokų laikas

8.00 – 8.45
8.55 – 9.40
9.50 – 10.35
10.45 – 11.30

Pietų pertrauka 11.30 – 12.00

12.00 – 12.45
12.55 – 13.40
13.50 – 14.35
14.45 – 15.30
Mano dienynas
PMIS
AIKOS SMM
LAMA BPO
Europass
lt72

Sekite mus facebook

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Kviečiame į mūsų mokyklą!

Mokinių mobilumas Vokietijoje Spausdinti El. paštas
2021 m. Lapkričio 30 d., Antradienis

Smalininkų technologijų ir verslo mokyklos siuvėjo modulinės profesinio mokymo programos mokiniai atliko dviejų savaičių praktiką Vokietijoje pagal Erasmus+ mobilumo projektą „Praktinių kompetencijų didinimas tarptautinėse įmonėse" Nr. 2020-1-LT01-KA102-077669.

Profesinio mobilumo metu penkios mokinės gilino praktinius įgūdžius nedidelėse privačiose siuvyklėlėse. Kiekviena turėjo savo darbo vietą, reikalingus įrankius, dienos pradžioje gaudavo konkrečią užduotį, kurią turėjo atlikti neskubant, bet labai kokybiškai. Merginos dirbo su nauja įranga ir įrankiais, o svarbiausia – su garsiais Vokietijos dizaineriais, jų komandomis. Susipažino su įvairiomis medžiagomis, jų ypatybėmis, modeliavimo subtilybėmis, rūbų taisymo technologijomis.

Mokinės tobulino kalbos, socialinius, bendravimo, vadybos įgūdžius. Jas sužavėjo margaspalvis Berlyno veidas, architektūra, istorija, kultūra.

„Gyvenimo žingsneliais, priimtais sprendimais, kurie turi savo emocijas, užkulisius. Ir štai dviejų savaičių „vyšnaitė“. Prie to prisidėjo tikrai nemažai žmonių, dėkinga jiems. Savo mergaitėms, su kuriomis laikėmės kaip vienas kumštis. Visada reikia tikėti savo jėgomis... Jei žinai dėl ko, ištversi bet ką "Viktor Frankl". Ir tai nereiškia blogio, tai reiškia, kad kažkada svajojau pamatyti iš arti, muliažinį modeliavimą, plonus audinius, jų masyvą, plonų audinių kritimą, jų valdymą... Ir kai labai trokšti, kažkas iš viršaus ima ir sudėlioja, situacijas, žmones. Nebuvo lengva, bet kiekviena diena verta milijono. Leido pamatyti dizainerių virtuvę iš arti, kuo vadovaujasi. Nesakau, kad visi. Kai kuo nusivyliau, bet čia tik mano mirtingo žmogaus įžvalgos, nes kaip be būtų pasaulį valdo grožis, kartais iškreiptas, ir dideli pinigai. Dar ir dabar liejasi emocijos...“ – Jolanta Žilaitienė.

„Vokietijoje lankiausi pirmą kartą, tad, be abejo, kad paliko įspūdį. Didelė žmonių rasių įvairovė, begalinis mandagumas. Patiko transportavimo sistema keliaujant į darbo vietą. Turiu pripažinti, kad buvau nustebusi dėl vokiečių netvarkingumo, visur apaugę krūmais, gatvės nuklotos nukritusiais medžių lapais. Nepaisant to, pastatų grožis, ekskursija lankomiausiose Berlyno vietose paliko neįtikėtiną įspūdį ir didžiulį prisiminimą visam gyvenimui“ – Donata Naujokaitienė.“


Lena Preimonienė, mokinė
Jolanta Grublienė, mokines lydėjusi profesijos mokytoja