Keisti šrifto dydį

Increase SizeDecrease SizeReset font to default

Smalininkų technologijų ir verslo mokykla

Sveiki atvykę!

2021-09-20 - 24

Pamokų laikas

8.00 – 8.45
8.55 – 9.40
9.50 – 10.35
10.45 – 11.30

Pietų pertrauka 11.30 – 12.00

12.00 – 12.45
12.55 – 13.40
13.50 – 14.35
14.45 – 15.30
Mano dienynas
PMIS
AIKOS SMM
LAMA BPO
Europass
Aš Kritiškas

Sekite mus facebook

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Kviečiame į mūsų mokyklą!

"Sūrio džiazas" ir profesinio veiklinimo pamoka Spausdinti El. paštas
2017 m. Lapkričio 21 d., Antradienis

Lapkričio 20 dieną padavėjo ir barmeno, konditerio, prekybos įmonių vadybininko padėjėjo, virėjo mokymo programų mokiniai dalyvavo profesinio veiklinimo vizite – pamokoje.

Pamokos tikslas: dalyvauti Europos profesinių gebėjimų savaitėje, aplankant europinės patirties pavyzdžiu sekančią įmonę. Pasukome į mūsų rajono Girdžių miestelį, kur susitikome su "Sūrio džiazas" pieno perdirbimo cecho savininke, ūkininke Svajone Vaičekauskiene.

Svajonė Vaičekauskienė, ne vienerius metus dirbusi chemijos mokytoja, pamoką vedė kaip žinių teikėja, kaip veiklos organizatorė, kaip drąsintoja ir ugdymo praktikos tyrėja. Susitikimo metu pamatėme ir įgijome:

  • Chemijos ir sveikos mitybos žinių. Sužinojome apie pieno produktų fermentą, specialiąsias bakterijas, riebalus, baltymus ir saldžiąsias išrūgas. Pamatėme, kuo skiriasi rankų darbo produktas nuo pagamintų produktų pramoniniu būdu.
  • Išklausėme sūrių atsiradimo istorijas Europoje ir Lietuvoje. Mintimis keliavome po Prancūziją ir Italiją, kur sūrių gaminimo patirties tradicijų ieškojo ir p. Svajonė.
  • Sužinojome apie brandintus ir pusiau brandintus sūrius, minkštus, pusiau kietus ir lėtuosius, smardžius ir kvepiančius, apdengtus pelėsio plutele, su pipirais, kmynais, juodgrūde, ožrage... Mes juos galėjome uostyti, spėti sūrių rūšis ir ragauti.
  • Sužinojome, kaip atsirado prekinio ženklo pavadinimas "Sūrio džiazas" arba tokie sūrių pavadinimai, kaip "Polonezas", "Klasika", "Alegro", "Simfonija"... Pažinome sūrinės, parduotuvės steigimo ir dokumentų įforminimo vargus. Pasidžiaugėme įrangos ir mobiliojo autobusiuko įsigijimo svarba, aptarėme kitas marketingo veiklas. Įsiminė p. Svajonės žodžiai: "Tik reikia drąsiai svajoti, nebijoti ir pavyks!".

Profesinio veiklinimo vizito–pamokos metu mokiniai ugdė bendrąsias komunikavimo, pažinimo, iniciatyvumo ir kūrybingumo, asmenines kompetencijas. Mes, kaip profesijos mokytojai Elma Česiūnienė, Raimondas Kriščiūnas, Vidmanta Paulavičienė, supratome, kokia svarbi yra profesinio veiklinimo mokymo forma. Apie tai skaitėme ir pamokos dalyvių užpildytose potyrių anketose, apie tai netilo kalbos autobuse.

Už šią išvyką esame dėkingi mokyklos direktorei Ina Budrienei, kad palaikė mūsų profesinio veiklinimo vizito idėją ir laukė mūsų sugrįžtančių.

Belieka tikėti konditerio mokymo programos mokinių Rimos, Beatričės, Astos ir mokytojos Elmos pažadais, kad "Sūrio džiaze" paragavusios rikotos, su jos įdaru išmėgins pyragėlių receptus.

Profesijos mokytojų vardu,
Ugdymo karjerai organizatorė
Vidmanta Paulavičienė