Keisti šrifto dydį

Increase SizeDecrease SizeReset font to default

Smalininkų technologijų ir verslo mokykla

Sveiki atvykę!

2018-10-15 - 19

Pamokų laikas

8.00 – 8.45
8.55 – 9.40
9.50 – 10.35
10.45 – 11.30

Pietų pertrauka 11.30 – 12.00

12.00 – 12.45
12.55 – 13.40
13.50 – 14.35
14.45 – 15.30
TAMO dienynas
Europass
AIKOS SMM
ASU
EMP

Sekite mus facebook

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Kviečiame į mūsų mokyklą!

Verslumo savaitė 2017 Spausdinti El. paštas
2017 m. Gruodžio 19 d., Antradienis

Mokykloje jau septinti metai vykdoma Mokinių verslumo ugdymo ir skatinimo programa, kurios 2017 metų plane buvo numatyta ir įvykdyta daug renginių bei veiklų, skatinančių mokinių kūrybiškumą, atsakingumą, savarankiškumą ir kitas versliai asmenybei būdingas savybes.

Gruodžio 12-14 d. vyko tradicinės verslumo savaitės renginiai.

Gruodžio 12 d. marketingo pagrindų mokytoja Vida Nenortienė pakvietė į pamoką mokyklos kavinėje „Verslumas praktiškai verslo organizavimo laboratorijoje". Jos metu profesinio mokymo skyriaus vedėjas Algimantas Petraitis atskleidė verslo organizavimo laboratorijos arba, populiariai vadinant, mokyklos kavinės, atsiradimo istoriją. Pamokoje buvo įvardinti gebėjimai, kuriuos mokiniai įgyja per praktinį mokymąsi kavinėje. Taip pat buvo pateikta įdomūs duomenys: kokia prekių apyvarta, kiek pinigų inkasuota, PVM sumokėta nuo 2011 m. kasmet ir atskirais mėnesiais. Taip pat sužinojome, kad pagamintų su naujuoju kavos aparatu kavos porcijų išsinešimui tūris atitinka 6 statinių po 200 l talpą!

Gruodžio 13 d. vyko konferencija-diskusija verslo kūrimo, jo finansavimo ir sėkmingumo temomis. Savo patirtimi ir mintimis pasidalijo labai įdomūs konferencijos dalyviai-pranešėjai.

Kaip kūrėsi, keitėsi verslai Smalininkuose ir miestelio apylinkėse ir kas ėmėsi iniciatyvos juos kurti papasakojo Inesa Kazikaitienė, mokyklos prekybos įmonių vadybininko padėjėjo programos mokinė. Jai pranešimą ir pristatymą padėjo paruošti profesijos mokytoja Zita Sakavičienė.

Tauragės apskrities verslininkų asociacijos pirmininkė Giedrė Stulginskienė supažindino su verslo finansavimo galimybėmis. Kvietė turinčius idėjų, nebijoti ateiti konsultuotis į bankus dėl jų realizavimo finansavimo, kreiptis, ieškant praktikos atlikimo vietos.

Klaipėdos apskrities mokesčių inspekcijos, Mokestinių prievolių departamento Jurbarko poskyrio vedėjo pavaduotoja, vyresnioji specialistė Vilija Butkuvienė priminė ir supažindino su pagrindinėmis verslo kūrimo formomis, jų privalumais ir trūkumais. Diskutavo mokesčių mokėjimo klausimais ir patvirtino, kad mokesčių vengimas, „šešėlis", dažnai atsigręžia prieš patį asmenį.

UAB „Topas LT" direktorius, mūsų mokyklos absolventas, Edmundas Juodeikis pabrėžė, kad jis papasakos ne savo verslo sėkmės istoriją, o supažindins su savo keliu į sėkmę, kuri, tiki, dar laukia ateityje. Įmonė „Topas LT" gamina žuvų pašarų gamybos įrengimus, kuriuos parduoda visame pasaulyje. Įmonė labai maža, bet joje vykdomi procesai labai gerai organizuoti: visos įrenginio dalys, detalės užsakomos ir gaminamos kitose įmonėse, o „Topas LT" pati surenka gaminį į visumą. E. Juodeikis mano, kad kiekvienas turėtų daryti tai, ką geriausiai išmano, akcentavo, kad priimant konstrukcinius inžinerinius sprendimus, jam labai padėjo Smalininkuose besimokant įgytos braižybos, konstrukcinių medžiagų, techninių matavimų, fizikos, užsienio kalbos ir kitų dalykų žinios. „Abejonės ir neveiklumas – didžiausias priešas. Nebijokite klysti, mokykitės iš klaidų, o ne iš laimėjimų." – palinkėjo mokiniams mūsų mokyklos absolventas, atradęs savo kelią į sėkmę.

Savo šeimos verslo kūrimo sunkumais, galimybėmis ir patarimais pasidalijo Živilė Bilevičienė, UAB „Bilaris" savininkė, finansininkė ir vadybininkė. Ji ir jos vyras Vaidotas Bilevičius, taip pat UAB „Bilaris" savininkas, yra Smalininkų TVM absolventai. Živilė atskleidė, kad jie abu įgyvendino Vaidoto svajonę – įkūrė autoservisą, kurį papildo paklausiomis Jurbarkui ir jo kraštui su automobiliais susijusiomis paslaugomis. Pirmieji Jurbarke įkūrė bekontaktę automobilių plovyklą ir turi įdomių sumanymų veiklos plėtrai. Ji norėtų ir savo verslu siekia, kad jurbarkiečiams ir Jurbarko rajono gyventojams būtų kuo patogesnis gyvenimas čia, kad jiems nesinorėtų ir nereikėtų išvykti iš Lietuvos.

Visi konferencijos dalyviai sulaukė klausimų iš klausytojų, kurie aktyviai diskutavo jiems rūpimomis temomis. Direktorė Ina Budrienė dėkodama konferencijos dalyviams, žavėjosi jų drąsa ir kūrybiškumu, siekiant užsibrėžto tikslo bei to paties linkėjo ir mokiniams.

Gruodžio 14 d. vyko konkursas „Jaunimo verslumas šimtmečio belaukiant" ir Advento turgus.

Konkurso tikslas - skatinti jaunų žmonių verslumą, kūrybiškumą, tarpusavio bendradarbiavimą, atsakomybę už save ir savo kraštą. Sulaukėme dalyvių iš aštuonių mokyklų, kurios beveik visos geografine prasme yra iš paribių, t. y., randasi vietovėse, besiribojančiose su kitų šalių sienomis. Tai artimiausi kaimynai L. Meškaitytės pagrindinė mokykla, iš toliausiai atvykę Zarasų žemės ūkio mokyklos ir Dieveniškių technologijų ir verslo mokyklų komandos, Jurbarko r. Klausučių pagrindinės mokyklos, Tauragės profesinio rengimo centro, Raseinių technologijų ir verslo mokyklos, Šakių „Žiburio"

gimnazijos, Šakių r. Gelgaudiškio pagrindinės mokyklos komandos. Konkurse taip pat dalyvavo dvi mūsų mokyklos komandos - „Mažiukai", gimnazijos skyriaus pirmo kurso mokiniai ir vyresnieji, profesinio mokymo skyriaus atstovai.

Komandos atsakinėjo į viktorinos klausimus ir po kiekvieno etapo turėjo galimybę pasitikrinti, kiek teisingai atsakė. Antroji užduotis – kryžiažodžio sprendimas. Susumavus viktorinos ir kryžiažodžio rezultatus, paaiškėjo komandos prizininkės: Zarasų ŽŪM, Raseinių TVM ir Tauragės PRC. Jų atstovai - lyderiai buvo pakviesti dalyvauti Blic turnyre, siekiant kuo daugiau teisingai atsakyti į pateiktus klausimus per 2 minutes.

Bic turnyro dalyviams ir visoms komandoms buvo įteiktos padėkos ir apdovanojimai. Visus dalyvius mokyklos padavėjai ir barmenai pakvietė pasivaišinti arbata, kava ir virėjo programos mokinių iškeptais kalėdiniais sausainiais ir kūčiukais.

Konkurso įtampą kaip ranka nuėmė Advento turgus – kalėdinė mugė, kur kiekvienas galėjo įsigyti šventinį skanėstą ar išsiderėti šventinę dovanėlę.

Dėkojame visiems verslumo savaitės svečiams, dalyviams, organizatoriams, žiūrovams ir palaikymo komandoms. Linkime Jums gražių, jaukių, linksmų artėjančių švenčių ir lauksime sekančių metų verslumo savaitės renginiuose.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui
Vida Nenortienė